PočetnaSportNišlije savladale TSC, odluka o Evropi u poslednjem kolu

Nišlije savladale TSC, odluka o Evropi u poslednjem kolu

Radnički u Nišu savladao TSC, za proboj na četvrto mesto, koje na kraju sezone vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije.

Iako se radi o pretposlednjem kolu, u petak je igran samo jedan meč plej-ofa, dok će preostala tri biti na programu u nedelju i ponedeljak. I taj meč bio je derbi kola, jedan od najznačajnijih u doigravanju.

Radnički je u Nišu slavio protiv TSC-a sa 2:0, presudio je prelep pogodak Filipa Kasalice iz 18. minuta, kad je glavom sjajno zahvatio loptu i lobovao vrlo loše postavljenog gostujućeg golmana Nenada Filipovića.

U 88. minutu gosti su mogli do izjednačenje, Mirčeski je odlično centrirao iz kornera, Čalušić je glavom zahvatio loptu, ali je Dujmović fantastično intervenisao i izbio loptu u korner.

Posle novog ubacivanja iz ugla sevnula je kontra Nišlija, koju je pokušao da na 35 metara od svog gola zaustavi golman tima iz Bačke Topole Filipović, ali je glavom vrlo loše izbio loptu, samo do Jovanovića, koji ga je potom lobovao sa više od 25 metara.

Radnički sada ima tri boda više upravo od TSC-a, kao i dva više u odnosu na Voždovac, koji će meč šestog kola plej-ofa igrati tek u ponedeljak!? Ukoliko Radnički i TSC na kraju sezone budu bodovno izjednačeni, u prednosti će biti Bačkotopolčani, s obzirom da su bili bolje plasirani u Preliminarnoj rundi.

U poslednjem kolu TSC će ugostiti Vojvodinu, dok će niški Radnički gostovati Partizanu u Beogradu. Voždovac će osim duela šestog kola sa Partizanom na domaćem terenu, igrati i protiv Crvene zvezde u gostima, u okviru poslednje runde.