PočetnaSportRaspadori heroj, Napoli u 89. minutu, iz 27. šuta do vrha tabele!

Raspadori heroj, Napoli u 89. minutu, iz 27. šuta do vrha tabele!

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom stadionu ekipu Specije rezultatom 1:0 u šestom kolu Serije A.

Heroj Napolitanaca bio je Đakomo Raspadori, koji je  u 89. minutu  postigao svoj prvenac od kako je stigao iz Sasuola.

Neverovatan meč danas na stadionu “Dijego Armando Maradona”, jer je Napoli osokoljen pobedom nad Liverpulom u Ligi šampiona, imao priliku da nastavi pohod ka Skudetu.

Tim Lućana Spaletija je imao sijaset prilika, ali je gol Specije danas bio začaran.

Napolitanci su imali 26 udaraca ka golu do 89. minuta, ispromašivali su se Lozano, Gaetano, Angisa, a onda je usledila erupcija na tribinama kada je Raspadori pogodio za 1:0.

Posle jedne dijagonale, Lozano je primio loptu na desnom boku i vratio povratnu, Gaetano je promašio, ali ne i Raspadori koji je sa 10 metara pogodio prvi ugao za 1:0.

Inače, ovo je Raspadoriju prvi pogodak u dresu Napolija, od kako je ovog leta stigao iz Sasuola.

U nadoknadi meča, Lućano Spaleti je zaradio crveni karton, prethodno je takođe zbog prigovora dobio žuti, ali to mu neće biti problem nakon što je njegova ekipa pobedila i Speciju, nakon Liverpula u Ligi šampiona.

Napoli je tako stigao do tri zlatna boda i sada sa 14 samuje na vrhu tabele, sa jednim više od Atalante koja u nedelju od 12.30 dočekuje Kremoneze.