PočetnaSportArgentina je živa - Mesi je to!

Argentina je živa – Mesi je to!

Na stadionu “Lusail” nismo videli mnogo toga lepog večeras, ali jesmo trenutak “magije” jednog od najboljih igrača svih vremena Lionela Mesija kojim je rastužio uporne Meksikance i udahnuo novi život bledim Argentincima, a onda i majstorstvo mladog Enca Fernandeza za radost “gaučosa”. U prvom poluvremenu zanimljivije je bilo na tribinama nego na terenu. Sjajnu atmosferu navijača nisu ispratili fudbaleri obe ekipe, a osim puno oštrih startova videli smo samo tri udarca ka golu.

Bum, bum Mbape: Francuzi prvi u osmini finala

Prvi je uputio štoper Meksika Montes nakon centaršuta iz slobodnog udarca,drugi Mesi direktno iz “slobodnjaka”, ali bez posla za golmane Martineza i Očou, a najbliži pogotku bio je Lautaro Martinez u 40. minutu kada je šutirao glavom preko gola. “Gaučosi” su u drugo poluvreme ušli sa željom da se napokon nametnu protivniku, ali su u tome teško uspevali. U 50. minutu Mesi je krenuo u karakterističan prodor, a na putu ka golu faulirao ga je Gutijerez. Desetka Argentine preuzela je odgovornost, ali je veoma loše šutirao iz slobodnog udarca.

Trenutak zbog kojeg je vredelo gledati ovaj meč dogodio se u 64. minutu. Činilo se da će Argentinci protraćiti još jedan napad, a onda je Di Marija uposlio Mesija koji je primio loptu na ivici kaznenog prostora i uputio majstorski udarac po zemlji u donji levi ugao Očoinog gola, ispružio se koliko je dugačak iskusni čuvar mreže Meksika, ali nije mogao ništa. Argentina je povela sa 1:0. Posle postignutog pogotka “gaučosi” su se napokon probudili. Šest minuta kasnije pokušao je i rezervni desni bek Molina, ali je njegov udarac završio pored gola.

Poljska pobedila Saudijce, prvi gol Levandovskog na SP

Pitanje pobednika rešeno je u 87. minutu. Mesi je odložio loptu do rezerviste Enca Fernandeza, fudbaler Benfike driblingom pronašao poziciju za udarac i postigao pogodak za ogromnu radost Južnoamerikanaca kojima je “pao kamen sa srca”. Pre poslednjeg kola u kojem se sastaju Argentina – Poljska i Meksiko – Saudijska Arabija sve ekipe imaju šansu da se nađu u osmini finala Mundijala. Poljska je prva u grupi sa četiri boda, Argentina i Saudijska Arabija imaju po tri, a Meksko samo jedan bod.

Argentina – Meksiko 2:0 (0:0)